Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Nótin Tamás korábban a jobbikos Barikád és az Alfahír munkatársa is volt.
Az Index jelenlegi újságírójának, Nótin Tamásnak komoly múltja van a Jobbik pártsajtójában – hívja fel rá a figyelmet a Drót.info. A portál emlékeztet, hogy Nótin korábban a Barikád szerkesztőbizottsági tagjaként például belekeveredett a radikális hetilap legnagyobb zsidóellenes botrányába is, amiről akkor az Index így írt: „nehezen értelmezhető másként, mint nyílt antiszemita uszításként”.
A portál rávilágít, hogy bár az ellenzéki sajtóban úgy kommunikálták le az Index átalakulását, mint amit a Fidesz kebelezett be, ennek ellenére mégis olyan nevek jelentek meg a távozó indexesek helyett a szerkesztőségben, mint Szalai Szabolcs, aki korábban az LMP-s Ökopolisz Alapítványhoz tartozó Jövő TV-t erősítette, és szervezője volt az internetadó ürügyén tartott kormányellenes tüntetésnek Szombathelyen. Szalaihoz hasonlóan szintén a Jövő TV-től jött Nótin Tamás is, akivel kapcsolatban több cikk is megjegyezte, hogy a Jobbik önkormányzati képviselője volt Rákosmentén. Az újságírói múltjában mélyebbre ásva pedig előhozták, hogy a Jobbik-közeli Alfahírnél is dolgozott. Lefordítva tehát úgy néz ki a képlet, hogy
Nótin azonban nem az Alfahírnél kezdte a Jobbik-pártsajtós karrierjét. A neve ugyanis már a 2009-ben induló Barikád című hetilap impresszumában is felbukkant – mint szerkesztőbizottsági tag. Ez a lap a Jobbik radikális, gyűlöletkeltő és főleg cigányellenes üzeneteinek célba juttatásában játszott komoly szerepet. 2009-ben a Barrikád országos botrányt robbantott ki azzal, hogy borítóján a hátulról fényképezett Szent Gellért szobra volt látható, amint a hagyományos zsidó jelképet, a menórát a főváros fölé tartja. Hozzá pedig a kérdés: „Ébresztő Budapest! Ezt akarjátok?” A lapszám cikkcímei pedig gyorsan egyértelművé tették, hogy a jobbikos Barikád pontosan mire is vonatkoztatta az ébresztő fújását:
• Szabadrablás „Judapesten”
• Sukoró csak a jéghegy csúcsa – izraeli térfoglalás a magyar ingatlanpiacon
• Küzdelem a gyarmatosítók ellen – Grespik László a liberális ügyvédi kamaráról és az izraeli felvásárlásról
„Nehezen értelmezhető másként, mint nyílt antiszemita uszításként”
– értékelte akkor a borítót veretes őszinteséggel az az Index, ahol ma az egykori Barikád-újságíró Nótin dolgozik, aki annak idején a botrányok ellenére is a Barikád szerkesztőbizottsági tagja maradt.